Skip to content

Failu izveides zelta likumi

    Tiekoties ar dažādiem cilvēkiem, esam secinājuši, ka nereti nepadomājot tālredzīgāk cilvēki izvēlas neatbilstošus failu tipus tiem mērķiem, kuriem tos izmanto vai varētu izmantot vēlāk. Lai arī tā brīža mērķis tiek izpildīts, tipiski piemēram ir izdrukāts dokuments, kurā visas lapas izmērā ir tabula ar ierakstiem – tekstu, arī skaitļiem un datumiem, un tas sagatavots ir kā teksta dokuments kurā ievietota tabula, tomēr domājot par datu izmantošanu citiem mērķiem vēlāk, nākās secināt, ka dokumentu šinī gadījumā pareizāk būtu bijis jāveido izklājlapā. Šāda rīcība ļautu datus apkopot efektīvāk, iespējams savienot ar citiem datiem, ērtāk tos analizēt un izdarīt dažādus secinājumus izmantojot datorprogrammas.

    Šādi novērojumi lika domāt, ka noderīgs būtu vizuāls materiāls, kas dod vienkāršus ieteikumus kādās situācijās kādu dokumenta tipu būtu jāizvēlās. Šādu materiālu esam izstrādājuši un nu nododam Jums, lai variet to izmantot darba vietās un birojos, kur top lielākā daļa digitālā satura, vai mājās bērniem un jauniesiem mācoties.

    Lejupielādējiet šo PDF formas A3 izmēra dokumentu, izdrukājiet to pilnā izmērā vai samaziniet līdz A4 izmēram un novietojiet to redzamā vietā. Tā varēsiet ieteikumus iegaumēt un izvēlēties atbilstošāko.

    Lai izdodās!