Skip to content

Digitālo tehnoloģiju un pedagoģijas prasmju pilnveide

Viss par šīm mācībām

Skolā izaicinājumu šobrīd ir ne mazums – ienāk kompetenču izglītība, liels skaits dažādu digitālu rīku un bērni kuri prasa izdomāt aizvien jaunas un jaunas mācību metodes. Tādēļ mēs – Cēsu Digitālais centrs kopā ar Cēsu novada izglītības pārvaldi esam izveidojuši mācību programmu ar ko vēlamies palīdzēt jums tikt ar šie izaicinājumiem galā vieglāk.

Šīs mācības organizē Cēsu novada pašvaldības izglītības pārvalde sadarbībā ar Cēsu digitālo centru. Mācību mērķis ir paaugstināt skolotāju digitālo rīku izmantošanas prasmes, kā arī pedagoģiskās prasmes, kas var atvieglot darbu stundās, tās dažādot un padarīt bērniem saistošākas. Ne mazāk svarīgi ir atvieglot skolotāja darbu, tādēļ abos tematos piemeklēti risinājumi, kas var palīdzēt arī šajā virzienā. Iesākums parasti ir grūtāks, bet sākot paņēmienus pielietot ikdienā, pamanīsiet arī uzlabojumus.

Mācības notiks attālināti. Šis ir šobrīd vienīgais reālais variants, lai nodrošinātu regulāras un visā Cēsu novadā pieejamas mācības skolotājiem. Izcilā variantā jums, īpaši digitālo rīku mācību nodarbībās, būtu divi ekrāni pie viena datora. To viegli realizēt tad, ja esat savā klasē ar projektoru, kas tad var kalpot kā otrs ekrāns, kurā redzams pasniedzējs savukārt otrā ekrānā var veikt piezīmes, vai izmēģināt pasniedzēja demonstrētās darbības. Tā pat šajās mācībās ir pieļaujams, ka atrodaties vairāki skolotāji vienā telpā, kur vienā datorā projicējat pasniedzēju un darbojaties katrs ar savu datoru, piemēram izmantojot datorklasi.

Mācības notiks reizi nedēļā pēc noteikta grafika. Parasti tās būs otrdienas vai trešdienas. Šīs dienas nosaka piemeklēto pasniedzēju pieejamība. Visas nodarbības tiks ierakstītas un ieraksti pēc tam būs pieejami vienotajā skolu informatīvajā lapā ŠEIT. Līdz ar to, ja objektīvu apstākļu dēļ noteiktajā dienā uz nodarbību netiekat, to varēsiet apgūt jums ērtā brīdī. Būtiski ir to neizmantot pārāk bieži, jo videoierakstā uzdot jautājumus nav iespējams, savukārt esot tiešsaistē noteiktajā brīdī, šāda iespēja ir. Katru nedēļu tās sākumā uz e-pastu ar kuru mācībām reģistrējāties saņemsiet atgādinājuma ziņu par atbilstošās nedēļas plānoto mācību tematu un laiku kā arī saiti uz nodarbību tiešsaistē.

Zemāk apskatāma programma kā arī plānotie datumi. Tie datumi, kas ir treknākā krāsā ir apstiprināti un zināmi precīzi, pārējie ir plānotie, taču vēl nav apstiprināti.

Mācību beigās būs iespējams saņemt mācību apliecību par 66 mācību stundu apmeklēšanu. Par cik netiks apkopota informācija par apmeklējumu, kas gan ir ļoti rekomendēta, apguvi apliecinās pārbaudes darbi pēc katra temata. Tādejādi arī tad, ja objektīvu apstākļu dēļ kādā nodarbībā nebūsiet piedalījušies, taču noskatāties tās ierakstu, varēsiet gan izpildīt pārbaudes darbu, gan saņemt apliecību par pilnu programmas apguvi. Apliecību par daļēju apguvi neizsniegsim. Apliecības saņemšanai par pilnu mācību kursu ierobežojums ir 6 mēnešu mēnešu periods.

Izdales materiāli būs atkarīgi no temata, lekcijas vadītāja un nodarbībā sasniedzamā rezultāta. Līdz ar to būs nodarbības kurās izdales materiāli tiks nosūtīti, vai būs pieejami mācību kursa materiālos. Digitālo rīku tematos vislabākais izdales materiāls būs videoieraksts no nodarbības, kas precīzi parāda secību veicamajām darbībām ar pasniedzēja skaidrojumiem. Ierakstā tiks ievietotas laika atzīmes tematiem, lai atkārtojot darbības nav jāmeklē pareizā daļa nodarbībai visā tās garumā.

Jautājumu un papildinformācijas iegūšanai zvaniet:

26181851 Aleksandram vai

25905918 Evitai.

Kā arī variet sazināties elektroniski uz epastiem:

aleksandrs.lubinskis@cdc.lv

evita.maculevica@cesis.lv

Pieteikšanās